Richards, Joaquin Principal
Wilson, Todd Assistant Principal
Whitlock, Emma Assistant Principal
Lewis, Ezra
DeLucca, Christi Guidance Counselor
DeLucca, Christy 12TH Grade Guidance Counselor
Shores, Lisa 11TH Grade Guidance Counselor
Rowan, Cathy 10TH Grade Counselor

Almeida, Will Foreign Language/Varsity Men's Soccer
Baker, Katherine Social Studies Teacher
Bannister, Andrew Social Studies
Barrow, Harold Agriscience/Instructor/FFA Advisor
Battle, Lavonnie F Social Science
Berklin, Richard Physical Education
Blom, Michael Science Teacher
Bolden, Major William Senior Marine Instructor
Brown, Melissa Science
Butler, Gene Band Director
Byrd, Debra Mathematics
Byrd, Jennifer English Teacher
Cannon, Calvin Special Education
Chancey, Tracie Social Science, Department Chairman
Chappell, William Special Educaiton/ JV Baseball Coach
Chase, Lorrie Fine Art/Teacher
Chitwood, Suzanne English
Coan, Jeremy Agriscience
Coleman, Kristi Physical Education/ Head Volleyball Coach
Cook, Genesee Science
Cowart, LaDonna Receptionist
Daniels, Randy C Business Education/Coach
Davis, Auston Special Education
Davis, Steven ACT Prep/ Varsity Boys Basketball Coach
Drury, Christie AP Biology / Human Anatomy / Physiology
Duff, Seth Agriscience
Dyer, Susan Foreign Language
Eason, Bryan Social Studies
East, Lydia Math
Edwards, Jill English
Ferry, Michael Drivers Education
Fischer, Kelli Social Studies
Fossett, Adam Physical Education/Head Football Coach
Fossett, Bethany English
Fowler, Shawn Social Studies
Fuller, Shaun Theatre Director
Gauer, Harold Automotive Technology Instructor/SkillsUSA Advisor
Goodrich, Kathleen English Language Arts
Goodrich, Kathleen
Green, Fredrick Para-Educator
Gregory, David Spanish teacher / Foreign Language Dept. Chairman
Gulsby, Jeff SPED
Haag, Faye Choral Music Director
Hackney, Lacy English
Hammock, Kelly D English
Hardie, Robert Drivers Education
Harris, Jenny 10th Grade English
Harris, Regina Geometry
Hawkins, Joseph 10th Grade
Helms, Christopher Band
Hilyard, Lea Mathematics
Hobbs, Tom Mathematics
Homburger, Kristy Chemistry
Horton, Jacob Speech Pathologist
Hosmer, Chelsey Special Education
Huguley, Raven School Secretary
Jackson, Melissa Speech Pathologist
Jackson, Veronica Media Specialist
Johnson, Adam Driver's Education
Johnson, Shana Physical Education
Jordan, Tiffany Algebra with Finance/ Varsity Girls Basketball
King, Michael Alternative School Instructor
Knott, Lindsey Mathematics
Konz-Gonzalez, Zulaica Foreign Language/Spanish
Latham, Lauren AP Language/11th Grade English
Lee, Jason Panther News Network Adivser
Lee, Stephanie English
Loreman, Tim Social Science / XC & Track Coach
Madden, Dexter Social Studies/Teacher
Manderson, Melissa Foreign Languages
Martin, Vivian Science Teacher
Mathis, LeighAnn
Mayoral, Tammy Special Education
McBride, Gregory Special Education Resource & PAES Facilitator
McNeal, Callye Special Education
Nelson, Brian Social Studies/ U.S. History & Contemporary Issues
Norred, Shannon Mathematics/Math Department Chair
Paysinger, Sherry J Driver's Education/Associate Athletic Director
Pennington, Cencade Coach/Teacher
Peters, Ronald Driver Ed/Head Track and Cross Country Coach (Boys)
Pickard, Amber Social Studies
Pickard, Robert Media Specialist
Powe, Tamara Marketing
Riggs, Rachel Health Science
Robinson, Quincy L Business Education
Sanders, Tommy PE/Head Wrestling Coach
Sheley, Carolyn Business Education
Sheppard, Eric MCJROTC
Sikes, Catherine Science/Zoology
Smith, Chere Science
Stecenko, Cassidy Business Education/Head Cross Country and Track and Field Coach (Girls)
Stetekluh, Jessica Special Education
Stewart, Telynn Science
Summers, Catherine Social Science
Sutley, Michelle Special Education
Taylor, Emily English 10th Grade
Thomason, Tina Mathematics
Turner, Seth
Weathers, Wade Visual Arts
West, Brett Chemistry/Physical Science
Whitlock, Teresa Social Studies
Willis, Whitney Agricultural Science Teacher
Wimberly, Katie French
Wimberly, Marcus ISS

Billingslea, Kami Secretary
Bowman, Kathy Secretary
Burns, Garrett Custodian
Cosby, Jan Distance Learning
Cowart, LaDonna Receptionist
Cupp, Betty School Nurse
Dobbins, Gladys Attendance
Ford, Muriel Paraeducator
Hart, Lawrence Custodian
Howard, Wanda Lunchroom
Huguley, Raven School Secretary
James-Smith, Markita Distance Learning
Johnson, Suzanne
Lilly, Wanda Lunchroom
Lipscomb, Eugene Lunchroom
Lynch, Christina
Lynch, Leigh Lunchroom
McKissic, Patricia Janitorial
Mercer, Nathaniel Janitorial
Miles, Wendy CNP Inventory Clerk
Morrow, Beverly School Secretary
Morrow, John
Rentz, Mary Para-Educator
Shores, Staci
Smith, Barbara Lunchroom
Smith, Margie Bookeeper
Summers, Christina ISS Aide
Tidwell, Sandra Lunchroom
Watson, Katrina Registrar
Williams, Charita
Williams, Michael ISS Aide

Bailey, Ashton
Butler, Gene Band Director
Crews, Erika
Jones, Dennis Women's Varsity Soccer Coach
Monroe, Kyle
News, Panther News